Dolina Sanu i Wisły

Przez drewniane kładki na wierzchołek Patryji

0/5 - 0 opinii
Dystans
33km
Czas
4h
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 64.53kB
Rowerzysta jadący asfaltową, krętą dróżką biegnącą wąwozem wśród wysokich, smukłych drzew

Charakterystyka trasy

Trasa przebiega wzdłuż doliny Sanu, a jej punktem kulminacyjnym jest wyjazd na Patryję. Droga jest spokojna i rekreacyjna, jednak jeśli chcesz uniknąć dość wymagającego podjazdu na punkt widokowy, możesz skrócić trasę w Babicach i kierować się prosto do Dubiecka. Na trasie czekają Cię dwie wiszące kładki nad Sanem oraz liczne obiekty sakralne.

Dystans
33 km
Przewyższenia
395 m
Czas
4h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 85%
Szuter: 15%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Dobre
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
3
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Dubiecko - Wybrzeże - Iskań - Bachów - Babice - Skopów - Patryja -  Nienadowa Dolna - Dubiecko

Start

  • 1
    Dubiecko
    0 km
    Dubiecko

    Na początek trasy - Dubiecko. Tu zaczyna się Twoja rowerowa przejażdżka. Punktem, który warto odwiedzić w Dubiecku, jest Muzeum Skamieniałości i Minerałów. 

    Samochód możesz zostawić w centrum miasta lub obok boiska sportowego przy południowej drodze wylotowej. Właśnie tędy prowadzi trasa. Wygodna ścieżka rowerowa doprowadzi Cię do kładki na Sanie w miejscowości Wybrzeże.

  • 2
    Wybrzeże
    1.7 km
    Wybrzeże

    Przejedź przez drewnianą kładkę nad rzeką San. Po drugiej stronie rzeki przez kilka kilometrów poruszaj się wyasfaltowaną alejką. Poprowadzi ona najpierw wśród pól, następnie skrajem lasu. 

  • 3
    Iskań
    6.7 km
    Iskań

    W Iskaniu wjeżdżasz na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który będzie prowadził Cię aż do Babic. Znajdziesz tu również Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR).

    Na skrzyżowaniu z niewielkim sklepem skręć w prawo. Jeżeli decydujesz się na najkrótszy wariant trasy w tym miejscu należy jechać na wprost.

  • 4
    Bachów
    13.7 km
    Bachów

    W Bachowie spotkasz drugi na trasie MOR, a tuż za nim kolejną wiszącą kładkę nad Sanem. 

    Przed wjazdem do Babic Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo odbija w lewo. Jeżeli rezygnujesz z podjazdu na widokową Patryję, podążaj za szlakiem, by dalej drogą wojewódzką nr 884 wrócić do Dubiecka.

  • 5
    Babice
    17 km
    Babice

    W tej miejscowości warto zatrzymać się przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. We wnętrzu tej świątyni mieści się obraz Matki Bożej, który słynie z cudów. Druga atrakcja to drewniana greckokatolicka cerkiew pw. Zaśnięcia Bogurodzicy, wybudowana około 1840 r., obok której stoi dobrze zachowana dzwonnica o konstrukcji słupowej.

    Dalej krótki przejazd drogą wojewódzką nr 884 kończy skręt w lewo do Skopowa.

  • 6
    Skopów
    20 km
    Skopów

    W Skopowie mieści się dawna greckokatolicka cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego, którą wzniesiono w 1900 roku. Obecnie użytkowana jest przez kościół rzymskokatolicki. Teraz czeka Cię podjazd do punktu widokowego na górze Patryja. Na rozwidleniu, gdzie ponownie trafiasz na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, wybierz lewą odnogę i 2-kilometrowym podjazdem wjedź na górski grzbiet. Mijając plac z urządzeniami wiertni, dojeżdżasz do widokowego wierzchołka Patryji.

  • 7
    Patryja
    24.9 km
    Patryja

    Warto zatrzymać się w punkcie widokowym na wierzchołku Patryji. Odpocznij, podziwiając piękną panoramę Doliny Sanu.

    Zjazdem z atrakcyjnym widokiem wracasz do drogi wojewódzkiej nr 884, a następnie do Nienadowej.

  • 8
    Nienadowa Dolna
    30.2 km
    Nienadowa Dolna

    Tutaj najpierw skręć w lewo, po chwili w prawo. Boczne drogi doprowadzą Cię do Dubiecka.

  • 9
     Dubiecko
    32.9 km
     Dubiecko

    To koniec już koniec trasy. Warto jednak jeszcze na chwilę zatrzymać się w Dubiecku. Dobrym miejscem na odpoczynek, a przy okazji restauracją i kawiarnią jest Pałac Krasickich z XVIII w. Na zakończenie wycieczki polecamy odwiedzić dawną greckokatolicką cerkiew pw. Podniesienia Krzyża Świętego.