Dolina Sanu i Wisły

Przełęczami wokół Arłamowa

0/5 - 0 opinii
Dystans
40km
Czas
3h
Trudność
Trudna
Pobierz plik trasy GPX
XML, 75.02kB
Rowerzysta na tle pola

Charakterystyka trasy

Choć może zaskoczy cię jeden czy drugi podjazd, trasa ta jest raczej łatwa. Dobrze oznaczone drogi i szlaki nie pozwolą się zgubić, nawet w słabo zaludnionych wsiach pogranicza polsko-ukraińskiego. Wyruszając spod ekskluzywnego Hotelu Arłamów, przejedziesz niemal 40 km przez byłe rusińskie wsie, rezerwaty przyrody i przełęcze między malowniczymi wzgórzami. Po wszystkim możesz się wspaniale zrelaksować w kompleksie wypoczynkowym.

Dystans
40 km
Przewyższenia
781 m
Czas
3h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 100%
Typ roweru
Szosa , MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Średnie
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
3
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Przygotowując się do trasy, koniecznie sprawdź prognozę pogody. Pozwoli to na zabranie odpowiedniego stroju i maksymalne ograniczenie bagażu. Wiadomo jednak, że pogoda bywa nieprzewidywalna, dlatego przygotuj się na jej ewentualne pogorszenie. Dobrą praktyką jest spakowanie cienkiej kurtki przeciwdeszczowej, która nie zajmuje dużo miejsca.

 

Przed jej rozpoczęciem dokładnie przeanalizować jej przebieg na mapie. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

 

Warto pobrać załączony plik .gpx, by mieć nawigację zawsze pod ręką. By urządzenie nie zawiodło, zabierz również power bank, ładowarkę czy zapasowe baterie. W razie zmiany pogody, przydatne mogą się okazać wodoodporne pokrowce na sprzęt elektroniczny.

 

Na długą trasę koniecznie zabierz ze sobą napoje oraz jedzenie - trzeba mieć je przy sobie - nigdy nie wiadomo, kiedy zgłodniejesz. Pamiętaj, że sklep czy restauracja mogą znajdować się naprawdę daleko. Polecamy zaopatrzenie się w wodę, napój izotoniczny, batony i musy energetyczne. Dzięki temu na pewno nie stracisz chęci do dalszej jazdy.

 

Absolutna podstawa bezpieczeństwa, to oczywiście kask. Przygotuj się także od strony technicznej. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie roweru. Spakuj zestaw naprawczy. 
Zapasowe dętki, pompka, multitool - to wszystko może się przydać w razie awarii - której oczywiście nie życzymy!

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Arłamów – Wojtkowa – Jureczkowa – Arłamów

Start

 • 1
  Arłamów
  0 km
  Arłamów

  Wyruszymy z byłej rusińskiej wsi Arłamów, z parkingu ośrodka wypoczynkowego Hotel Arłamów. Udaj się w kierunku południowo-wschodnim, ku lądowisku dla śmigłowców, a następnie odbij w prawo. Wjedziesz w las, kierując się na Przełęcz pod Jamną. Przejedź obok zjazdu na Trójcę i na kolejnym rozwidleniu trzymaj się lewej strony. Po 1,5 km wjedziesz na kolejna przełęcz: Wecowską. Odbij na niej w prawo. Czeka cię teraz 5,5 km drogi przez las do Graziowej. Trzymaj się tam głównej drogi, i przejedź przy lizjerze lasu do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 890. Dojedziesz nią do Wojtkowej.

 • 2
  Wojtkowa
  16.7 km
  Wojtkowa

  Przy muralach skręć ostro w prawo zgodnie z drogowskazem na Ropienkę i Olszanicę. Gdy dojedziesz do lasu, na pierwszym skrzyżowaniu zjedź w lewo w leśny dukt. Poprowadzi cię on, ostro meandrując po zboczu, przez Rezerwat Chwaniów. Chroni on obszar lasów górskich i podgórskich, głównie reglowej buczyny karpackiej. Jest on elementem Parku Krajobrazowego Gór Słonnych, który obejmuje pasmo gór Chwaniów. Za lasem wyjedziesz we wsi Jureczkowa.

 • 3
  Jureczkowa
  27.4 km
  Jureczkowa

  Skręć w lewo, w drogę wojewódzką nr 890. Możesz zatrzymać się w nieodległym kościółku drewnianym na wzgórzu, w kępie drzew. Po niespełna kilometrze odbij w prawo przy kamiennym pomniku partyzantów polskich i radzieckich. Wąską asfaltową drogą dotrzesz do Kwaszeniny. Znajdują się tam dawne koszary jednostki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, których rolą było ochranianie dostojników państwowych wypoczywających w ośrodku w Arłamowie. Zgodnie z drogowskazem skręć w lewo na Arłamów. Czeka cię 3,5 km jazdy przez leśną głuszę. Na Przełęczy pod Jamną, trzymaj się prawej strony drogi, a następnie przy lądowisku dla śmigłowców odbij w lewo.

 • 4
  Arłamów
  39.6 km
  Arłamów

  Twoja wycieczka kończy się w pobliżu miejsca startu.