Dolina Sanu i Wisły

Pętla po Leżajsku i okolicach

0/5 - 0 opinii
Dystans
31km
Czas
3h 30m
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 55.65kB
Prosta droga asfaltowa między wysokimi drzewami w brązowo-czerwono-rudych barwach

Charakterystyka trasy

Przed Tobą pętla, która zaczyna i kończy się w Leżajsku. Jest dobrze oznakowana - sporą część trasy pokonasz biegnącym tędy Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. Nawierzchnia będzie mieszana - część wycieczki przejedziesz drogami asfaltowymi, ale trafisz też na utwardzone drogi polne oraz odcinek leśny.

Jeśli jesteś z okolic Leżajska, to dobra trasa na podróż niewymagającą wielu przygotowań.

Dystans
31 km
Przewyższenia
1111 m
Czas
3h 30m
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 65%
Szuter: 19%
Inne: 16%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Dobre
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
2
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Leżajsk - DW nr 875 - Jelna - Judaszówka - Nowa Sarzyna - Łukowa - Przychojec - Leżajsk

Start

 • 1
  Leżajsk
  0 km
  Leżajsk

  To tutaj rozpoczyna się Twoja wycieczka. W Leżajsku znajduje się klasztor oo. Bernardynów, a przy nim duży, bezpłatny parking - idealne miejsce do pozostawienia samochodu.

  Znajdziesz tu także miejsce obsługi rowerzystów (MOR) Green Velo.

  Kieruj się za znakami Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, zgodnie z oznakowaniem tabliczki „Łańcut 45, Dynów 70”. Przez ok. 2,5 km jedź w kierunku południowym i południowo-zachodnim, miejskimi uliczkami o niewielkim ruchu samochodowym. Przed ogródkami działkowymi skręć w lewo, w utwardzoną drogę polną. Cały czas podążaj za znakami Green Velo. Po około 2 km wjedź w las. Po 400 metrach spotykasz niebieski szlak pieszy PTTK. Razem z nim skręć ostro w prawo. Tu trasa łączy się z niebieskim szlakiem rowerowym ATR. Po 2 km dojedziesz do zalewu Floryda. Tu skręć w lewo i objedź akwen. Szeroką szutrową drogą dojedź do drogi wojewódzkiej numer 875. Przekrocz ją i jedź na północ leśną drogą (za szlakiem ATR). Na ósmym kilometrze trasy dojedziesz do lokalnej drogi asfaltowej. Tu skręć w lewo i jedź do miejscowości Jelna. 

 • 2
  Jelna
  12 km
  Jelna

  Po przejechaniu nieco ponad 3 km skręć w prawo, w szutrową drogę, którą doprowadzi Cię do miejscowości Judaszówka. Trasa wiedzie przez pola i zagajniki. Po drodze miniesz kilka przydrożnych krzyży.

 • 3
  Judaszówka
  15.3 km
  Judaszówka

  Tutaj opuszczasz szlak ATR. Skręć w prawo, w kierunku Nowej Sarzyny. Teraz pojedziesz powiatową drogą asfaltową. Po drodze miniesz kościół oraz kilka przydrożnych kapliczek.

 • 4
  Nowa Sarzyna
  19.6 km
  Nowa Sarzyna

  W drodze do Nowej Sarzyny z powrotem wjedziesz na drogę asfaltową, jednak ruch samochodowy powinien być umiarkowany. Do Nowej Sarzyny wjedziesz ul. Azalii Pontyjskiej, skręć łagodnie w lewo, w ul. 1 Maja. Na pierwszym rondzie skręć w prawo, w ulicę Jana Pawła II. Przejedź przez torowisko. Dojedziesz do drogi krajowej numer 77. Kieruj się na wprost, w kierunku Rudy Łańcuckiej. Po około 700 m trasa łączy się ze Wschodim Szlakiem Rowerowym Green Velo, którym teraz pojedziesz w kierunku Łukowej.

 • 5
  Łukowa
  21.5 km
  Łukowa

  Za kościołem skręć w prawo i jedź niecałe 2 km do przysiółka Baranówka. Zmierzasz w stronę Przychojca, a następnie Leżajska. 

 • 6
  Przychojec
  25.4 km
  Przychojec

  Pierwotnie Przychojec był przysiółkiem Starego Miasta. Jako samodzielna wieś wydzielił się dopiero w XIX wieku. Obecnie liczy ok. 1000 mieszkańców.

 • 7
  Leżajsk
  30.6 km
  Leżajsk

  Trasa kończy się w miejscu startowym. Przed powrotem do MOR w Leżajsku miniesz linię kolejową oraz stację paliw.