Dolina Sanu i Wisły

Okolice Radymna

0/5 - 0 opinii
Dystans
55km
Czas
3h
Trudność
Łatwa
Pobierz plik trasy GPX
XML, 74.69kB
Rowerzyści na asfaltowej drodze

Charakterystyka trasy

Pojedziesz przez równiny i łagodne wzniesienia na północny zachód od Radymna, ważnej miejscowości na historycznej mapie Podkarpacia. Przejeżdżając przez wsie, lasy i pola, możesz zachwycać się spokojem, z jakim się tu żyje i ciszą, jaka je wypełnia. Bywało tu jednak głośno – część z tej historii opowiedzieliśmy w tym przewodniku, a resztę możesz znaleźć sam.

Dystans
55 km
Przewyższenia
151 m
Czas
3h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 96%
Szuter: 3%
Inne: 1%
Typ roweru
Szosa , MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Średnie
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
3
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Choć ta trasa nie jest zbyt wymagająca, warto się do niej odpowiednio przygotować - tak, by nic nie zaskoczyło Cię w żadnym momencie. Zacznij od najważniejszej rzeczy, czyli od kasku. Dobry kask to podstawa Twojego bezpieczeństwa. Zadbaj również o właściwe oświetlenie - przednie i tylne. Oprócz lampek rowerowych wyposaż swój rower w odblaski, by być dobrze widocznym rowerem na drodze.

 

Co jeszcze warto zabrać ze sobą w trasę? Do plecaka spakuj ciepłą bluzę na wypadek zmiany pogody lub lekką kurtkę przeciwdeszczową. Warto również zabrać przekąski, które dodadzą Ci energii podczas wycieczki. Dobrze sprawdzą się batony proteinowe lub musy energetyczne.

 

Jeśli planujesz skorzystać z atrakcji, które znajdują się na trasie, w niektórych miejscach konieczne będzie pozostawienie roweru. By mieć pewność, że po zwiedzaniu będzie on nadal na swoim miejscu, koniecznie zabierz zabezpieczenie roweru np. zapięcie typu U-Lock czy cienką, stalową linkę.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Radymno – Miękisz Stary – Laszki – Radymno

Start

 • 1
  Radymno
  0 km
  Radymno

  Rynek w Radymnie to rynek miasteczka galicyjskiego o starych tradycjach handlowych. Duża liczba piętrowych kamienic mieszczańskich wskazuje, że było to miasto bogate. Jego położenie przy ważnych szlakach miało jednak dwie wady. Pierwszą było narażenie na liczne najazdy w trakcie wojen, a drugą uzależnienie obrotów i dochodów od przebiegu szlaków. Szczególnie intensywnie odbiła się na mieście I wojna światowa – stały tu dowództwa i jednostki austriackie, w tym lotnicze, toczyły się ciężkie walki o przyczółki mostowe, a ruinę przyniosła dwudniowa bitwa w 1915 roku, a w późniejszym okresie stanęły tu oddziały polskie walczące wtedy u boku Austrii. O przyczółek mostowy walczono także w 1939 roku. Pomyśl o tym, jadąc przez miasto i okolicę – teraz jest tu tak spokojnie. Wyjedź z rynku ul. Lwowską, a następnie odbij w lewo na rondzie, wjeżdżając w ciąg drogi krajowej nr 94. Przejedziesz przez San, a następnie przez pola dotrzesz do Duńkowic. Przejedź je na wprost. Skręć następnie w lewo na Charytany. Rozglądaj się – w pobliżu drogi znajdziesz bunkry Linii Mołotowa. Ten, który stoi 700 m od zakrętu, to duży bunkier do ognia czołowego dla 3 karabinów maszynowych do ognia czołowego (strzelnice skierowane na zachód) i 1 chroniącego wejście. Czekają cię 3 km przez gęsty las, za którym znajdują się Charytany. Przejedź przez nie, a następnie przez most na rzeczce Szkło. Za znakiem kończącym teren zabudowany, przy krzyżu na rozstajach, skieruj się w lewo. Miniesz lądowisko Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach, otwarte w 2012 roku. Jadąc dalej, trafisz do wsi. Dojechawszy do głównej drogi, skręć w prawo, by przez pola dotrzeć do Miękisza Starego.

 • 2
  Miękisz Stary
  20.5 km
  Miękisz Stary

  Przy kościele odbij ostro w lewo. Po 2 km znajdziesz się w Miękiszu Nowym. Skieruj się w prawo, by minąć remizę strażacką, kapliczkę i kościół. Skręć przy nim w lewo, by jechać wzdłuż zagajnika. Pół kilometra za cmentarzem parafialnym wjedź w las. Po kolejnym kilometrze odbij w lewo, by dotrzeć nad leśne stawy. Droga jest zresztą dobrze oznakowana. Wróć tą samą drogą do drogi cmentarnej i skręć w prawo, oddalając się od wsi. Dojedziesz do Czerniawki. Miniesz ją i wjedziesz w las. Zaraz przy jego krawędzi znajdziesz rozstaje – trzymaj się lewej strony. Dotrzesz do skrzyżowania przy moście na Lubaczówce – skieruj się w lewo. Kolejne 4,5 km przejedziesz przez las tą właśnie drogą, orientując się na południowy zachód. Zbliżając się do centrum wsi Korzenica, natrafisz na cmentarz żołnierski z I wojny światowej. Polegli tu w części pozostają bezimienni, ale znaleźć można tu także zidentyfikowane pochówki. W Korzenicy przy krzyżu pańszczyźnianym, upamiętniającym zniesienie tego obowiązku, jedź prosto. Półtora kilometra dalej staniesz znów w Laszkach.

 • 3
  Laszki
  41.3 km
  Laszki

  Skręć w prawo w główną drogą i przejedź przez wieś. Jest dość długa. Następnie miniesz Wietlin Trzeci i wjedziesz do Łazów. Nie zjeżdżaj z obranej drogi. Prąc prosto na południe, dotrzesz do drogi krajowej nr 94. Skręć w prawo, zgodnie z drogowskazem na Rzeszów. W Radymnie zjedź na plażę, którą bez trudu dostrzeżesz z drogi. Odpocznij sobie.

 • 4
  Radymno
  55 km
  Radymno

  Twoja wycieczka kończy się w miejscowości, w której startowałeś.