Brązowy, puszysty niedźwiedź stojący pośród zielonej trawy

Bieszczady

Bieszczady. To właśnie tu dzika natura łączy się z niezwykłą kulturą. To miejsce, w którym poznasz zachwycającą przyrodę, aktywnie wypoczniesz i zobaczysz miejsca, które przybliżą Ci wyjątkowość tego regionu. To okolice, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia. 

Bieszczady

#rowerowaprzygoda
Żeby poczuć klimat Bieszczadów, trzeba po prostu tam pojechać!

Zielone serce Podkarpacia

Kraina położona w południowo wschodniej Polsce. Obszar o charakterze górskim i podgórskim, zdominowany przez lasy. Bieszczady to najniższe pasmo Karpat Wschodnich, rozciągające się na terenach trzech krajów - Polski, Ukrainy i Słowacji. W granicach naszego kraju znajdują się Bieszczady Zachodnie, w których najwyższym szczytem jest Tarnica.

Warto jednak pamiętać, że Bieszczady to nie tylko górskie szczyty i piękne połoniny. Kiedyś zagospodarowane i gęsto zamieszkane, dziś nieco odludne i miejscami dzikie. Miejsce, gdzie natura łączy się z kulturą i zapomnianą historią. Oferują szereg aktywności, które sprawią, że w pełni poczujesz klimat tego regionu. Oprócz pieszych wędrówek liczne szlaki możesz przemierzać także konno lub na rowerze.

Dzika przyroda, bogata historia i zapierające dech w piersiach widoki.

Poczuj dzikość natury

Niezależnie od tego, jak planujesz spędzić czas w Bieszczadach, na pewno doświadczysz kontaktu z naturą. Ponad 70% powierzchni tego regionu stanowią lasy, w których dominują przede wszystkim buki i jodły. Bieszczady to dom wielu gatunków ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków. 

To tu znajdziesz również Bieszczadzki Park Narodowy, istniejący od 1973 roku. Jego obszar obejmuje głównie partie górskie polskiej części Bieszczadów Zachodnich. Prawie cały teren to lasy bukowe, które są wzbogacone o rzadko spotykane rośliny wysokogórskie. Jest to także miejsce, gdzie w naturalnym środowisku można spotkać wiele gatunków zwierząt. Prawdziwi mieszkańcy bieszczadzkich lasów to między innymi jelenie, sarny, dziki, żubry czy wilki. Natomiast charakterystycznym zwierzęciem jest ryś, który znajduje się także w herbie parku.

W Bieszczadzkim Parku Narodowym możesz zobaczyć niesamowite miejsca, doświadczyć nieokiełznanej natury i zrelaksować się wśród zapierającej dech w piersiach przyrody.


Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli. 

Kraina bezkresnych połonin...

Nie brakuje tu miejsc zapomnianych, w których kiedyś tętniło życie.

Bieszczady zachwycają swoimi urokliwymi szlakami rowerowymi, które przyciągają turystów.

Posmakuj przygody

Kraina to styk smaków kulinarnych, pochodzących od Bojków i Łemków – dawnych mieszkańców tych ziem. Fuczki, gołąbki z ziemniakami, proziaki oraz wysokiej jakości dziczyzna to tylko nieliczne z wyśmienitych dań, które można tu zjeść. Znajdziesz je w klimatycznych restauracjach. 

Kulinarnych, ale też kulturalnych doświadczeń możesz szukać w bieszczadzkich miejscowościach. W Sanoku znajdziesz Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Muzeum Historyczne z galerią prac Zdzisława Beksińskiego. Z kolei w Zagórzu ruiny Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych. Możesz również odwiedzić Polańczyk - tutejszy największy ośrodek uzdrowiskowo-wypoczynkowy.

To bez znaczenia czy świeci słońce, czy pada deszcz. Gdy jadę na rowerze jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie (Mark Cavendish)

Odpocznij blisko natury

Bieszczady. Miejsce, gdzie powietrze jest niezwykle czyste, śpiew ptaków słychać przez cały dzień, a przyroda górska zachwyca na każdym kroku. Jeśli potrzebujesz odpoczynku od zgiełku miasta, to Bieszczady są do tego idealnym miejscem. Aktywny wypoczynek w górach lub całkowity relaks na łonie natury? Wybór należy do Ciebie! 

Atrakcje