Rzeszów - miasto i region

Wzgórza i lasy na południe od Rzeszowa

0/5 - 0 opinii
Dystans
58km
Czas
2h 40m
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 116.08kB
Droga leśna z ułożonymi na poboczach pniami drzew, po prawej stronie czarny rower kolarski oparty o stos ściętych pni

Charakterystyka trasy

Typowo widokowa trasa, która prowadzi przez pogórze na południe od Rzeszowa. Znajdują się tu liczne wzgórza i lasy, punkty widokowe i kapliczki. Będzie tu wiele miejsc do odpoczynku na łonie przyrody, zarówno zagospodarowanych, jak i przygodnych, na powalonych drzewach czy kamieniach polnych. Droga jest w większości asfaltowa, lecz są to boczne drogi wąskie i mało uczęszczane. Warto co jakiś czas odbijać z głównej trasy na lewo i prawo, by zobaczyć miejsca objawień, krzyże i cmentarze.

Dystans
58 km
Przewyższenia
706 m
Czas
2h 40m
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 100%
Typ roweru
Szosa , MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Słabe
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
9
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Rzeszów - miasto i region

#rowerowaprzygoda

Szczegóły trasy

Rzeszów-Drabinianka - Gwoźnica Dolna - Rzeszów

Start

 • 1
  Rzeszów-Drabinianka
  0 km
  Rzeszów-Drabinianka

  Twoja trasa rozpoczyna się na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Za punkt startowy możesz wybrać Most Karpacki. Rusz na wschód i skręć w prawo, w ul. Kwiatkowskiego, kierując się na ścieżkę rowerową wzdłuż Wisłoka. Miniesz zalew na Żwirowni i miejsce postoju dla rowerzystów. To stare wyrobisko kopalniane, które przekształcono w pełnoprawne miejsce wypoczynku z plażą, molo i miejscami do biesiadowania. Latem wypożyczysz tam też kajaki. Wyjedź na ul. Kwiatkowskiego, skręć w prawo, a następnie szukaj ul. Senatorskiej, a następnie w lewo w Miejską. Dojedziesz nią do ul. Strzelców, skręć w prawo, potem z lewo za ul. Strzelców. Na skrzyżowaniu z ul. Budziwojską skręć w prawo. Trzymaj się jej, kierując na Siedliska, a następnie Lubenię i Straszydle. Możesz zatrzymać się przy neogotyckim kościele w Lubeni lub odbić na grodzisko Okop na północ od Straszydla. Jedź ciągle główną trasą, na skrzyżowaniu przy przystankach autobusowych jedź prosto. Dojedziesz do lasu Leśnictwa Sołonka, na końcu którego odbij w prawo i trzymaj się drogi asfaltowej. Przez wzgórza i lasy dojedziesz do Gwoźnicy Dolnej.

 • 2
  Gwoźnica Dolna
  28.8 km
  Gwoźnica Dolna

  W Gwoźnicy Dolnej możesz odpocząć przy Zagrodzie Pogórzańskiej, Muzeum Biograficznym Juliana Przybosia lub na punkcie widokowym Czarnatówka. Muzeum mieści się w jednej z chat chłopskich, dokładnie takiej, w jakiej wychowywał się poeta. Wyruszając w drogę powrotną znajdź skrzyżowanie, przy przystanku, które mijałeś wcześniej, lecz wybierz trasę na prawo. Na pierwszym skrzyżowaniu odbij w lewo, aż dotrzesz do znanego już skrzyżowania przy lesie. Udaj się w głąb lasu i dojedź do Straszydla. Przed przystankiem udaj się w prawo, zgodnie z drogowskazem na Tyczyn. Po 3,2 km na skrzyżowaniu zjedź w lewo, na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. W Hermanowej odbij łagodnie w lewo, zaś na przecznicy przy figurze św. Floriana skręć w kierunku kościoła. Kieruj się dalej prosto ulicą Podleśną. Po drodze możesz odwiedzić miejsce objawień w Studziance. Gdy na Budziwoju dotrzesz do końca drogi, skręć w prawo, a po 200 m w lewo. Jedź znaną już sobie trasą wzdłuż ulic Strzelców, Miejskiej, Senatorskiej, Jana Pawła II i Kwiatkowskiego. Może skusisz się na odpoczynek na Żwirowni?

 • 3
  Rzeszów
  58.3 km
  Rzeszów

  Ze Żwirowni udaj się w kierunku centrum, a następnie wjedź na Most Karpacki. Tu kończy się Twoja wycieczka.