Roztocze

Odkryj przyrodę Roztocza

0/5 - 0 opinii
Dystans
17km
Czas
2h
Trudność
Łatwa
Pobierz plik trasy GPX
XML, 28.41kB
Kręta leśna droga asfaltowa biegnąca wśród rudo-brązowych drzew

Charakterystyka trasy

Trasa prowadzi po terenach podkarpackiego Roztocza. Tym razem wycieczka będzie przebiegać przez Rudę i Hutę Różaniecką. Eksplorowanie tych lokalizacji to przede wszystkim spotkanie z tutejszą przyrodą. Obie miejscowości otoczone są gęstymi lasami. Jeśli pragniesz przygody na łonie natury, to trasa dla Ciebie!

Proponowana wycieczka to krótka rekreacyjna pętla po Puszczy Solskiej, ze startem i metą w Rudzie Różanieckiej. Na trasie spotkasz kompleks stawów, w których hodowane są najlepsze w okolicy ryby. Pojedziesz głównie drogami szutrowymi i asfaltowymi o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego. Trasa przebiegnie spokojnie.

Odkrywanie przyrody Roztocza z perspektywy rowerowego siodełka polecamy każdemu - trasa jest łatwa i przyjemna.

Dystans
17 km
Przewyższenia
102 m
Czas
2h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 52%
Szuter: 48%
Typ roweru
Gravel
Oznakowanie trasy
Średnie
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
2
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Choć ta trasa nie jest zbyt wymagająca, warto się do niej odpowiednio przygotować - tak, by nic nie zaskoczyło Cię w żadnym momencie. Zacznij od najważniejszej rzeczy, czyli od kasku. Dobry kask to podstawa Twojego bezpieczeństwa. Zadbaj również o właściwe oświetlenie - przednie i tylne. Oprócz lampek rowerowych wyposaż swój rower w odblaski, by być dobrze widocznym rowerem na drodze.

 

Co jeszcze warto zabrać ze sobą w trasę? Do plecaka spakuj ciepłą bluzę na wypadek zmiany pogody lub lekką kurtkę przeciwdeszczową. Warto również zabrać przekąski, które dodadzą Ci energii podczas wycieczki. Dobrze sprawdzą się batony proteinowe lub musy energetyczne.

 

Jeśli planujesz skorzystać z atrakcji, które znajdują się na trasie, w niektórych miejscach konieczne będzie pozostawienie roweru. By mieć pewność, że po zwiedzaniu będzie on nadal na swoim miejscu, koniecznie zabierz zabezpieczenie roweru np. zapięcie typu U-Lock czy cienką, stalową linkę.

Odkryj Roztocze

#rowerowaprzygoda

Szczegóły trasy

Ruda Różaniecka - Huta Różaniecka - Ruda Różaniecka

Start

 • 1
  Ruda Różaniecka
  0 km
  Ruda Różaniecka

  Trasę możesz rozpocząć spod kompleksu wypoczynkowego Dębowy Dwór. To dobre miejsce na pozostawienie samochodu. Budynek położony jest w malowniczej scenerii. Otaczają go lasy i stawy. W pobliżu kompleksu znajduje się również sztucznie utworzona wyspa oraz piaszczysta plaża.

  Powstanie Rudy Różanieckiej związane było z wybudowaniem na tych terenach w XVII w. zakładu metalurgicznego. Obecnie miejscowość jest znana z zespołu pałacowo-parkowego oraz kompleksu stawów rybnych. To raj dla miłośników wędkarstwa.

  Przejedź przez centrum miejscowości, okrążając wspomniane wyżej stawy od południa. Po drodze miniesz cmentarz. Stopniowo będziesz zagłębiać się w las. Kawałek dalej asfaltowa nawierzchnia ustąpi miejsca szutrowo-kamienistej drodze, którą podążać będziesz przez kolejne kilka kilometrów.

  Gdy dojedziesz do skrzyżowania dróg, skręć w prawo w kierunku Huty Różanieckiej. Kieruj się dalej drogą asfaltową na południe. Po drodze miniesz bar Cztery Stawy.

  W tej okolicy popularny jest glamping, czyli z angielskiego luksusowy kemping. Można skorzystać ze specjalnie przygotowanego do tego miejsca. Więcej informacji na temat Glampingu na skraju Puszczy Solskiej jest dostępne na stronie: www.czterystawy.pl 

 • 2
  Huta Różaniecka
  11.6 km
  Huta Różaniecka

  Roztocze to wspaniałe miejsce dla miłośników rowerowych podróży. Znajdziesz tu malownicze krajobrazy, liczne polne i leśne ścieżki, miejsca o małym natężeniu ruchu samochodowego. Ta lokalizacja nada się zarówno dla kolarzy lubiących sportowy styl jazdy, jak i tych, którzy stawiają na rekreacyjne, krajoznawcze wypady. To kraina dla osób w każdym wieku, w której czas płynie cicho i spokojnie. Idealne miejsce, by odpocząć (również aktywnie).

 • 3
  Ruda Różaniecka
  17.1 km
  Ruda Różaniecka

  Na wspomnianej wyżej wyspie znajduje się karczma serwująca dania regionalne oraz potrawy z ryb hodowanych w tutejszych stawach. Rodziny z dziećmi może ucieszyć fakt, że przy obiekcie znajduje się plac zabaw. To dobre miejsce na odpoczynek i zjedzenie posiłku po zakończeniu rowerowej wycieczki.