Beskid Niski

Jazda po zdrowie

5/5 - 3 opinii
Dystans
33km
Czas
4h 30m
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 62.12kB
Dwóch kolarzy w kaskach i czarnych strojach jadących rowerami po asfaltowej drodze na tle wzgórza porośniętego drzewami

Charakterystyka trasy

Pętla, mająca swój początek w Rymanowie-Zdroju, jest atrakcyjna, a przy tym stosunkowo łatwa. Na tej trasie czeka Cię jeden dłuższy podjazd po nawierzchni szutrowej, a reszta drogi biegnie już płasko i po asfalcie. Wycieczka stanowi dobrą okazję do odwiedzenia jednej z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w tym regionie.

Dystans
33 km
Przewyższenia
514 m
Czas
4h 30m
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 76%
Szuter: 16%
Inne: 10%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Dobre
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
3
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Beskid Niski

#rowerowaprzygoda
Najdziksze góry w Polsce, czarujące swoim urokiem.

Szczegóły trasy

Rymanów-Zdrój - Rymanów - Sieniawa - Pastwiska - Rudawka Rymanowska - Wisłoczek - Deszno - Rymanów-Zdrój

Start

 • 1
  Rymanów-Zdrój
  0 km
  Rymanów-Zdrój

  Wycieczkę rozpoczynasz w miejscowości uzdrowiskowej Rymanów-Zdrój. Najlepiej wystartuj z centrum. Ułatwi to znalezienie dogodnego miejsca na zaparkowanie samochodu. 

  W Rymanowie-Zdroju znajdziesz zarówno historyczne budynki z czasów początku uzdrowiska (np. budynek pijalni wód), jak i współcześnie stworzone atrakcje: amfiteatr na wodzie, mini-tężnie i odnowiony park zdrojowy.

  Całą trasę przejedziesz czarnym szlakiem rowerowym Nadleśnictwa Rymanów. Prowadzi on najpierw ścieżką rowerową, dalej lokalnymi uliczkami wzdłuż rzeki Tabor w kierunku Rymanowa. Szlak przed centrum miasta odbija w prawo, w kierunku wschodnim. My proponujemy najpierw udać się na wprost, by zwiedzić tutejszy ryneczek oraz barokowy kościół.

 • 2
  Rymanów
  4 km
  Rymanów

  Tu znajdziesz wspomniany wyżej urokliwy rynek, a także barokowy kościół pw. św. Wawrzyńca.

 • 3
  Sieniawa
  9 km
  Sieniawa

  Przed Sieniawą ponownie opuścisz czarny szlak. Na rozdrożu jedź na wprost. To pozwoli na obejrzenie drewnianej cerkwi greckokatolickiej pw. Narodzenia Bogurodzicy, położonej nad Jeziorem Sieniawskim. Następnie krótki przejazd drogą wojewódzką nr 889 zakończ skrętem w prawo. Kierunek Pastwiska.

 • 4
  Pastwiska
  13 km
  Pastwiska

  Pastwiska dają możliwość spędzenia czasu w dwojaki sposób. Tu możesz postawić na zwiedzanie i odwiedzić Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły lub Izbę Pamięci por. Geislera. Jeśli chcesz, w Pastwiskach znajdziesz też miejsce na odpoczynek (parking z zadaszeniem) oraz rozległe łąki.

  Przed zabudowaniami Rudawki Rymanowskiej koniecznie zjedź skrajem łąki w lewo. Tu, w zakolu Wisłoka, podziwiać możesz imponujące odsłonięcie łupków.

 • 5
  Rudawka Rymanowska
  17 km
  Rudawka Rymanowska

  Wiele osób uważa, że Rudawka Rymanowska to jedno z ładniejszych miejsc na mapie atrakcji Beskidu Niskiego. To tutaj bezpośrednio nad rzeką Wisłok znajdują się silnie zdeformowane łupki (odsłonięte łupki menilitowe).

  Za wsią opuszczasz dolinę Wisłoka i udajesz się w kierunku Wisłoczka. To typowo rolnicza wioska.

 • 6
  Wisłoczek
  22 km
  Wisłoczek

  Ostatnie zabudowania znajdują się na stromym zboczu. Przyjedzie Ci je pokonać. Za szlakiem jedź w prawo, wśród pól, w kierunku lasu.

  Jadąc przez las, miniemy niewielką kapliczkę, zwaną potocznie „kurierską”, która w czasie wojny służyła kurierom jako punkt orientacyjny - dzisiaj Ty możesz potraktować ją tak samo.

 • 7
  Deszno
  30 km
  Deszno

  W kierunku Deszna zjedziesz stromym, ekscytującym zjazdem. Drogą wojewódzką nr 887 wrócisz do Rymanowa-Zdroju.

 • 8
  Rymanów-Zdrój
  32.5 km
  Rymanów-Zdrój

  Twoja rowerowa wyprawa kończy się w miejscu startowym.