Dolina Sanu i Wisły

Po przedmieściach i okolicach Dynowa

0/5 - 0 opinii
Dystans
17km
Czas
2h
Trudność
Łatwa
Pobierz plik trasy GPX
XML, 36.04kB
Rowerzysta w czarnym stroju jadący drogą asfaltową mijający pole orne i beżową roślinność

Charakterystyka trasy

Pomimo jednego, dość wymagającego podjazdu na górę Kaniowiec, trasę można zaliczyć do tych z kategorii łatwych. Pętlę można jednak przemierzyć, omijając to miejsce. Wycieczka ta obfituje w piękne widoki - zapewniane przez dynowską przyrodę oraz liczne atrakcje. Podczas podróży miniesz m.in. łowisko. Jeden z dłuższych przystanków możesz zrobić na dynowskim rynku. Warto pospacerować uliczkami, zwracając uwagę na ich zabytkowy układ.

Dystans
17 km
Przewyższenia
163 m
Czas
2h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 87%
Szuter: 7%
Inne: 6%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Średnie
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
5
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Choć ta trasa nie jest zbyt wymagająca, warto się do niej odpowiednio przygotować - tak, by nic nie zaskoczyło Cię w żadnym momencie. Zacznij od najważniejszej rzeczy, czyli od kasku. Dobry kask to podstawa Twojego bezpieczeństwa. Zadbaj również o właściwe oświetlenie - przednie i tylne. Oprócz lampek rowerowych wyposaż swój rower w odblaski, by być dobrze widocznym rowerem na drodze.

 

Co jeszcze warto zabrać ze sobą w trasę? Do plecaka spakuj ciepłą bluzę na wypadek zmiany pogody lub lekką kurtkę przeciwdeszczową. Warto również zabrać przekąski, które dodadzą Ci energii podczas wycieczki. Dobrze sprawdzą się batony proteinowe lub musy energetyczne.

 

Jeśli planujesz skorzystać z atrakcji, które znajdują się na trasie, w niektórych miejscach konieczne będzie pozostawienie roweru. By mieć pewność, że po zwiedzaniu będzie on nadal na swoim miejscu, koniecznie zabierz zabezpieczenie roweru np. zapięcie typu U-Lock czy cienką, stalową linkę.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Bachórz - Dynów-Błonie - Dynów ul. Mickiewicza - Dynów, Rynek - Góra Kaniowiec - Dynów ul. Piłsudskiego - Dynów ul. Plażowa - MOR - Bachórz

Start

 • 1
  Bachórz
  0 km
  Bachórz

  Wycieczka rowerowa zaczyna się w Bachórzu, niedaleko skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 884 i 835. Samochód możesz zostawić na pobliskim parkingu przy restauracji Karczma pod Semaforem.

  Na początku trasy warto zobaczyć Mauzoleum Skrzyńskich. Jest to wysoki na piętnaście metrów kopiec zakończony krzyżem i figurą Matki Boskiej. We wnętrzu kopca z XIX wieku znajduje się rodowa krypta rodziny Skrzyńskich.

  Kiedy zwiedzisz Mauzoleum, skieruj się na drogę z betonowych płyt i wróć na drogę wojewódzką nr 884.

 • 2
  Dynów-Błonie
  2.1 km
  Dynów-Błonie

  Podążając za znakami niebieskiego szlaku turystycznego, okrążysz zespół dworski. Jedź lokalną drogą asfaltową aż do drogi wojewódzkiej nr 835.

 • 3
  Dynów ul. Mickiewicza
  3.7 km
  Dynów ul. Mickiewicza

  Przejedź drogę wojewódzką nr 835 na wprost. Kiedy miniesz niewielkie łowisko, przekrocz drogę wojewódzką nr 884 i ulicą Polną kieruj się do centrum Dynowa.

 • 4
  Dynów, Rynek
  4.8 km
  Dynów, Rynek

  Dynów to miasto bogate w atrakcje, a jedną z nich jest kościół pw. św. Wawrzyńca. Świątynia ta została wzniesiona w 1462 roku. W porównaniu z tym, co można oglądać dzisiaj, wyglądała wtedy dość odmiennie. Od XV wieku kościół uległ wielu zmianom. Jedną z nich było przebudowanie drewnianej nawy na marmurowe ściany. Mimo upływu czasu wyposażenie wnętrza wciąż zachowało swój barokowy charakter - szczególnie dostrzegalny w ambonie oraz chrzcielnicy. Wnętrze świątyni prezentuje renesansowe i barokowe style.

  Oczywiście nie wolno zapomnieć o samym rynku w Dynowie. Spacerując jego ulicami, łatwo zauważyć wielki pomnik króla Władysława Jagiełły. Nieco dalej znajdziesz popularną wśród turystów, zwłaszcza nocą, podświetlaną fontannę.

  W dalszą trasę udaj się ulicami Mickiewicza, a następnie Piłsudskiego. Gdy dojedziesz do skrzyżowania z boczną drogą, tj. ul. Głęboką, zdecyduj, czy chcesz wyjechać na górę Kaniowiec. Jeśli nie, podążaj dalej ul. Piłsudskiego.

 • 5
  Góra Kaniowiec
  10.9 km
  Góra Kaniowiec

  By dojechać na szczyt góry, jedź cały czas ul. Głęboką. Czeka Cię ponad kilometrowy, dość wymagający podjazd. Ze szczytu możesz podziwiać panoramę Pogórza Dynowskiego. Oprócz niesamowitych widoków, wysiłek wynagradza ekscytujący zjazd w drodze powrotnej. Na rozwidleniu dróg zjedź z ul. Głębokiej na ul. Rogozów.

 • 6
  Dynów ul. Piłsudskiego
  11.9 km
  Dynów ul. Piłsudskiego

  Gdy dojedziesz do ul. Piłsudskiego, skręć w prawo i jedź do ronda.

 • 7
  Dynów ul. Plażowa
  12.7 km
  Dynów ul. Plażowa

  Na rondzie zjedź w ul. Piłsudskiego (droga wojewódzka nr 835), a następnie przed mostem na Sanie skręć w lewo. Podążaj za znakami Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

 • 8
  MOR
  14.2 km
  MOR

  Tu możesz się zatrzymać, jeśli potrzebujesz odpoczynku. Drogą wojewódzką nr 835 dotrzesz do Bachórza

 • 9
  Bachórz
  17 km
  Bachórz

  Twoja wycieczka rowerowa kończy się w punkcie startowym.