Dolina Sanu i Wisły

Trasa ze zwiedzaniem Zamku w Łańcucie

0/5 - 0 opinii
Dystans
29km
Czas
3h 30m
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 46.03kB
Asfaltowa dróżka biegnąca wśród pól suchej kukurydzy, zaoranych pól i łąk

Charakterystyka trasy

Ta wycieczka to prawdziwa gratka dla miłośników zwiedzania. Główną atrakcją na trasie jest Zamek w Łańcucie, jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, a także otaczający go malowniczy park. To obowiązkowe miejsce na mapie turystycznej tej okolicy. Ponadto na trasie znajduje punkt widokowy, dwa drewniane kościoły oraz miejsce pamięci.

Droga częściowo prowadzi Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. Biegnie głównie drogą asfaltową po terenach bezleśnych.

Dystans
29 km
Przewyższenia
778 m
Czas
3h 30m
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 69%
Szuter: 13%
Inne: 18%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Dobre
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
2
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Łańcut (MOR) - Białobrzegi - Pomnik, miejsce urodzenia płk. Leopolda Lisa-Kuli - Kosina - Góra Lotnisko - Sonina - Łańcut (centrum) - Łańcut (MOR)

Start

 • 1
  Łańcut (MOR)
  0 km
  Łańcut (MOR)

  Czas rozpocząć rowerową przygodę! Startujesz z Łańcuta, z parkingu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy którym znajduje się również MOR.

  Wąskimi uliczkami kieruj się na północ. Na tym etapie poprowadzą Cię znaki Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Gdy dojedziesz do głównej drogi, skręć w prawo. Na ponad 5-kilometrowym odcinku będą towarzyszyć Ci pomarańczowe znaki szlaku.

 • 2
  Białobrzegi
  7.6 km
  Białobrzegi

  Przed cmentarzem w Białobrzegach odbij w prawo w kierunku Kosiny.

 • 3
  Pomnik, miejsce urodzenia płk. Leopolda Lisa-Kuli
  11.3 km
  Pomnik, miejsce urodzenia płk. Leopolda Lisa-Kuli

  Jeśli chcesz zobaczyć to miejsce, w Kosinie przed torami kolejowymi skręć w prawo, w drogę szutrową. Ta doprowadzi Cię do obelisku znajdującego się w miejscu urodzenia pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. 

  To tutaj 11 listopada 1896 r. przyszedł na świat, a później mieszkał Leopold Lis-Kula - jeden z bohaterów walczących o niepodległość Polski, który zmarł mając zaledwie 23 lata.

  Do głównej trasy wrócisz tą samą drogą. Przejedź przez tory kolejowe i kieruj się cały czas prosto, aż do drogi krajowej.

 • 4
  Kosina
  14.7 km
  Kosina

  Na skrzyżowaniu z drogą krajową skręć w lewo. Po chwili opuść ją, skręcając w drugą uliczkę, na prawo.

  Czas na kolejny przystanek na trasie. W Kosinie znajdziesz drewniany kościół pw. św. Sebastiana. Wzniesiony w 1737 r. zachwyca bogatą XVIII-wieczną polichromią. Dotrzesz do niego po przejechaniu około 1 km.

  Stąd kieruj się na zachód. Początkowo pojedziesz asfaltem, a następnie drogą gruntową wzniesiesz się na Górę Lotnisko.

 • 5
  Góra Lotnisko
  18.3 km
  Góra Lotnisko

  To miejsce, z którego rozciąga się widok na liczne w tej okolicy wiatraki.

  Dalej zjedź w kierunku cmentarza w Soninie.

 • 6
  Sonina
  22.1 km
  Sonina

  Kolejnym przystankiem na trasie będzie zlokalizowany w Soninie drewniany kościół z XVII wieku. Jego patronem jest św. Jan Chrzciciel. W jej wnętrzu znajdują się trzy barokowe ołtarze.

  Do tego miejsca dojedziesz, skręcając przed potokiem Sawa w lewo, a następnie w prawo (tuż przed budynkiem szkoły). Po dojeździe do drogi wojewódzkiej skręć w prawo. Przekrocz drogę krajową.

 • 7
  Łańcut (centrum)
  25.1 km
  Łańcut (centrum)

  Zbliżasz się do miejsca startowego. Będziesz przejeżdżać wzdłuż rozległego parku zamkowego w Łańcucie. Sam znajdujący się tam zamek to jedna z najcenniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Dawna rezydencja Lubomirskich słynie ze znakomitych wnętrz oraz zabytkowej kolekcji pojazdów konnych. Jest otoczona malowniczym parkiem w stylu angielskim. W centrum miasta znajdziesz również lokale serwujące obiady czy smaczne lody.

  Łańcut to idealne miejsce, by odpocząć lub spędzić czas - spacerując lub zwiedzając.

 • 8
  Łańcut (MOR)
  28.4 km
  Łańcut (MOR)

  Do punktu startowego, punktu MOR, doprowadzą Cię znaki Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.