Rzeszów - miasto i region

Przez Czudec i okolice

0/5 - 0 opinii
Dystans
21km
Czas
2h 30m
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 37.85kB
Dwóch rowerzystów w czarnych strojach kolarskich, ciemnych okularach i kaskach jadących na rowerach drogą asfaltową wśród zielonych drzew i krzewów

Charakterystyka trasy

Przed Tobą trasa mająca swój początek w Niechobrzu Górnym i prowadząca przez Czudec. Dzięki niej poznasz okolice Rzeszowa, położone na południe od stolicy województwa.

Wybierz się na wycieczkę obfitującą w ładne widoki i długie podjazdy. Trasa przebiega głównie po leśnych duktach oraz drogach lokalnych o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego. Jazda po tym terenie będzie naprawdę przyjemna i spokojna.

Dystans
21 km
Przewyższenia
373 m
Czas
2h 30m
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 70%
Szuter: 29%
Piasek: 1%
Typ roweru
Gravel
Oznakowanie trasy
Średnie
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
1
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Rzeszów - miasto i region

#rowerowaprzygoda

Szczegóły trasy

Niechobrz Górny - Wola Zgłobieńska - Wielki Las - Czudec - Niechobrz Górny

Start

 • 1
  Niechobrz Górny
  0 km
  Niechobrz Górny

  Niechobrz Górny to miejsce, z którego wyruszysz w dalszą podróż. Proponujemy wystartować z okolic Krzyża Milenijnego. 

  Stoi on na jednym z najwyższych wzniesień w okolicy. Wybudowano go, by uczcić jubileusz chrześcijaństwa w 2000 roku. To miejsce, z którego można podziwiać rozległe panoramy. Widać stąd m.in. Rzeszów. 

  Jeśli przyjechałeś tu samochodem, możesz zostawić pojazd na parkingu obok Krzyża Millenijnego. W jego okolicy znajduje się również duża wiata.

  Stąd kieruj się na południe. Dojedziesz do drogi lokalnej Niechobrz - Czudec. Po 150 m skręć w prawo. Jedź zgodnie z oznakowaniem niebieskiego szlaku rowerowego.

  Po drodze miniesz słupy wyciągu narciarskiego. Polną drogą zjedziesz w kierunku pola namiotowego Leśny Tabor. Wąski asfalt doprowadzi Cię do przysiółka Zagórze. Przed kapliczką skręć w lewo i jedź w stronę cmentarza.

 • 2
  Wola Zgłobieńska
  5.5 km
  Wola Zgłobieńska

  Dojeżdżasz do Woli Zgłobieńskiej. Tutaj zmieniasz niebieski szlak rowerowy na zielony. Skręć w lewo.

  Rozpoczynasz powolny podjazd do rezerwatu Wielki Las. To rezerwat o powierzchni ponad 87 ha. Cennym elementem istniejącego tu ekosystemu leśnego jest drzewostan, który na znacznej części rezerwatu ma charakter ok. 100-letniego starodrzewu bukowego.

 • 3
  Wielki Las
  10 km
  Wielki Las

  Po wjechaniu na grzbiet skręć w prawo. Po około kilometrze, przed polem biwakowym, skręć w lewo. 

  Teraz czeka Cię 5-kilometrowy zjazd do Czudca.

 • 4
  Czudec
  14.7 km
  Czudec

  Na ok. 14,7 km trasy skręć w lewo. Do Czudca trafisz jadąc drogą biegnącą równolegle do drogi wojewódzkiej nr 988.

  Trasa doprowadzi Cię do Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej w Czudcu. Przedmiotem kultu tego miejsca jest pochodzący prawdopodobnie z XV lub XVI wieku obraz Matki Bożej w typie Hodegetrii namalowany na desce. Umieszczono ją w ołtarzu głównym barokowego kościoła pw. Świętej Trójcy, do budowy którego użyto budulca z rozebranego zamku we wsi Przedmieście Czudeckie. Do rangi sanktuarium świątynię podniesiono w 2002 r. w dniu koronacji cudownego wizerunku. 

  Przed Sanktuarium odbij w lewo. Po drodze miniesz plebanię i tędy dotrzesz na rynek z zabytkową drewnianą zabudową.

  Stąd jedź ulicą św. Marcina w kierunku cmentarza. Teraz przed Tobą długi widokowy podjazd w kierunku Babiej Góry.

 • 5
  Niechobrz Górny
  21 km
  Niechobrz Górny

  Wycieczka kończy się w miejscu startowym.