Dolina Sanu i Wisły

Leśna trasa z Radawy

0/5 - 0 opinii
Dystans
29km
Czas
3h
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 39.98kB
Piaszczysta droga skręcająca w lewo wśród wysokich drzew w złocisto-brązowych barwach

Charakterystyka trasy

Przed Tobą prawdziwie leśna trasa. Jeśli lubisz jazdę rowerem w otoczeniu drzew i dźwięków natury, to wycieczka dla Ciebie. Wyjątek stanowi krótki fragment, biegnący ruchliwą drogą wojewódzką. Bazą tej trasy jest mała wieś letniskowa - Radawa. To miejsce ze specyficznym mikroklimatem - bogate w jod - idealne na spacery i rowerowe wycieczki po tutejszych lasach.

Dystans
29 km
Przewyższenia
105 m
Czas
3h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 41%
Szuter: 30%
Inne: 29%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Dobre
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
2
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Radawa - Mołodycz - DW nr 867 - Kapliczka na Lichaczach - Krzywa Pałka - Surmaczówka - Radawa

Start

 • 1
  Radawa
  0 km
  Radawa

  Startujesz z małej letniskowej wsi - Radawa. W centrum, nieopodal kościoła znajdziesz miejsce, w którym możesz pozostawić samochód.

  Dodatkowo w sezonie letnim w Radawie możesz odwiedzić kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego, znajdujące się przy zalewie, utworzonym poprzez spiętrzenie malowniczo meandrującej rzeki Lubaczówki.

  Spod kościoła pw. św. Anny w Radawie kieruj się cały czas na północ, lokalną drogą asfaltową. Tym sposobem trafisz do wsi Mołodycz.

 • 2
  Mołodycz
  5 km
  Mołodycz

  W tej miejscowości znajdziesz drewniany kościół pw. Niepokalanego Serca NMP oraz cmentarz z okresu I wojny światowej. Świątynia wzniesiona jest na fundamentach dawnej cerkwi grecko-katolickiej z 1716 r. W 2. poł. XX w. obiekt gruntownie przebudowano. Po wysiedleniach po II wojnie światowej cerkiew zaadaptowano na kościół rzymskokatolicki. Na tutejszym cmentarzu pochowano około 600 żołnierzy austro-węgierskich i rosyjskich.

 • 3
  DW nr 867
  7.2 km
  DW nr 867

  Po dojeździe do drogi wojewódzkiej, skręć w prawo. Po około 2 km ponownie odbij w prawo, tym razem w leśną drogę szutrową. Na pierwszym rozdrożu skręć w lewo i jedź w kierunku drewnianej kapliczki w Lichaczach.

 • 4
  Kapliczka na Lichaczach
  13.2 km
  Kapliczka na Lichaczach

  To Kapliczka Matki Bożej Jagodnej. Powstała w 1900 roku. Na skutek akcji Wisła mieszkańcy tutejszych ziem zostali wysiedleni, a tereny wokół zalesiono. W odremontowanej dziś kapliczce mieści się obraz Matki Bożej Częstochowskiej. 

  Co roku, w pierwszą niedzielę lipca odbywa się tu odpust ku czci patronki matek i kobiet ciężarnych.

  Nieopodal kapliczki znajduje się wiata - to dobre miejsce na krótki odpoczynek - tym bardziej, że jesteś już prawie w połowie trasy. Tu spotkasz czerwony szlak rowerowy, który poprowadzi Cię dalej drogą asfaltową na południe.

 • 5
  Krzywa Pałka
  14.9 km
  Krzywa Pałka

  Na rozdrożu Krzywa Pałka skręć w prawo. Po 6 km, mijając po drodze kolejną wiatę, dotrzesz na obrzeża wsi Surmaczówka. 

 • 6
  Surmaczówka
  20.9 km
  Surmaczówka

  Za szlabanem zjedź w drogę szutrową. Jedź w prawo, za znakami żółtymi, a po 1,5 km – także czerwonymi. Zatoczysz pętlę, zmierzając z powrotem w stronę Radawy. 

 • 7
  Radawa
  29 km
  Radawa

  W drodze powrotnej do miejsca startowego miniesz stawy rybne i pokonasz niewielkie wzniesienie. Pętla kończy się w miejscu startowym.