Dolina Sanu i Wisły

Przez Krasiczyn i Krzywczę

0/5 - 0 opinii
Dystans
28km
Czas
4h
Trudność
Średnia
Pobierz plik trasy GPX
XML, 52.93kB
Asfaltowa droga dwupasmowa prowadząca w dół, w tle budynki i wzgórza

Charakterystyka trasy

Trasa ta jest idealną opcją dla osób, które nie zniechęcają się szybko. Wszystko dlatego, że pierwsza część pętli nie należy do najłatwiejszych. Nierówny teren i liczne przewyższenia mogą odstraszyć początkującą osobę. Jednak kiedy pokonasz początkowe trudności, resztę podróży odbędziesz równą i przyjemną nawierzchnią. Podczas trasy spotkasz kilka zabytkowych cerkwi, a swoją wycieczkę możesz zacząć od zwiedzenia zachwycającego zamku w Krasiczynie.

Dystans
28 km
Przewyższenia
416 m
Czas
4h
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 65%
Szuter: 10%
Inne: 25%
Typ roweru
MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Średnie
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
4
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Trasa o średnim poziomie trudności pozwoli Ci sprawdzić swoją kondycję. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, ile kilometrów uda ci się przejechać, ma rzeźba terenu. Trasy biegnące równinami są mniej wyczerpujące od tych prowadzących po wzniesieniach czy górskich drogach.

 

Planujesz podróż w grupie? Dobierz trasę do kondycji najsłabszego uczestnika.

 

Kask oraz lekka odzież wykonana z oddychających materiałów będą niezbędne dla bezpieczeństwa i wygodny na trasie. Poza tym postaw tylko na to, co niezbędne. Ciężki bagaż utrudni Ci jazdę. Przemyśl też w czym przewieziesz potrzebne rzeczy. Sugerujemy plecak lub sakwy rowerowe.

 

Przygotuj się także na ewentualne awarie na trasie. Warto mieć przy sobie najważniejsze narzędzia, które umożliwią szybkie usunięcie usterki, takie jak dętki lub łatki, pompka czy multitool. Koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość wody i prowiantu, a także sprzęt do nawigacji.

 

Szykuje się ciepły i słoneczny dzień? Pamiętaj o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz zwiedzanie lub inne atrakcje na trasie, bardzo przydatne będzie też zapięcie do roweru. Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj przebieg wycieczki. Zastanów się, czy Twoje umiejętności oraz posiadany sprzęt są adekwatne do poziomu trudności trasy.

Dolina Sanu i Wisły

#rowerowaprzygoda
Poczuj dobry nurt Doliny Sanu i Wisły!

Szczegóły trasy

Krasiczyn - Korytniki - Reczpol - Krzywcza - Chyrzyna - Chyrzynka - Chołowice - Mielnów - Krasice - Krasiczyn

Start

 • 1
  Krasiczyn
  0 km
  Krasiczyn

  W Krasiczynie zaczyna się Twoja rowerowa wycieczka. Samochód możesz zostawić na jednym z parkingów, których w miejscowości nie brakuje. 

  Będąc w Krasiczynie, trudno przejść obojętnie obok renesansowego, XVI-wiecznego zamku. Zewnętrzne i wewnętrzne rzeźbione w tynku dekoracje przykują uwagę każdego. Podobnie jak kaplica znajdująca się w baszcie Boskiej. Zamek można zwiedzać z przewodnikiem. Czas zwiedzania wynosi około 50 min. Aktualne ceny biletów i godziny otwarcia znajdują się na stronie internetowej.

  By dostać się do kolejnego punktu, skręć w boczną uliczkę w kierunku północnym, mając po lewej stronie zamek. Następnie przejedź przez most na rzece San i kieruj się do Korytnik.

 • 2
  Korytniki
  1.5 km
  Korytniki

  Jeśli chcesz nieco ułatwić sobie trasę, z Korytników jedź drogą wojewódzką nr 884 aż do Krzywczy. Jeśli natomiast zdecydujesz się na dłuższą trasę, która jest o wiele ciekawsza, za sklepem, na ostrym łuku jedź na wprost, a po 200 m skręć w lewo, w stronę tartaku. Kieruj się w stronę Reczpola.  

 • 3
  Reczpol
  8.5 km
  Reczpol

  W Reczpolu miniesz dawną drewnianą cerkiew greckokatolicką pw. Opieki Matki Bożej. Cerkiew wybudowano w 1879 r., a w latach 70. XX w. poddano remontowi i przebudowano na kościół rzymskokatolicki. Od 2006 r. budynek jest nieużytkowany. Kiedy miniesz atrakcję, jedź na wprost. Utrzymując ten sam kierunek opuść Reczpol, a obok dużego metalowego krzyża wjedź na gruntową ścieżkę. Następnie znajdziesz się na krótkim odcinku drogi wojewódzkiej nr 884, prowadzącym prosto do kolejnego punktu - Krzywczy.

 • 4
  Krzywcza
  12.5 km
  Krzywcza

  W Krzywczy warto odwiedzić piękną, choć już niszczejącą cerkiew greckokatolicką pw. Narodzenia NMP. Wzniesiona została w 1911 r., jednak po wojnie przez jakiś czas służyła jako magazyn. Choć obecnie stoi pusta, nadal zachwyca. Przy wyjeździe z miejscowości spotkasz MOR, gdzie możesz odpocząć i przygotować się do dalszej części drogi. Podążaj teraz Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo do Chyrzyny.

 • 5
  Chyrzyna
  13.8 km
  Chyrzyna

  By dostać się do miejscowości, musisz przejechać przez most na Sanie. Kilometr za nim warto skręcić do Chyrzynki, by zobaczyć kolejną atrakcję na trasie.

 • 6
   Chyrzynka
  15 km
   Chyrzynka

  Kolejnym zabytkiem na mapie jest cerkiew greckokatolicka pw. Szymona Słupnika. Wzniesiona została w 1857 r., jednak obecnie jest nieużywana. Po wysiedleniu ludności z Chyrzynki przez pewien czas pełniła funkcję owczarni. Następnie tą samą drogą wróć do Chyrzyny - na rozwidleniu dróg skręć w prawo i kieruj się do Chołowic Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. 

 • 7
  Chołowice
  19 km
  Chołowice

  W Chołowicach zobaczysz kolejną murowaną cerkiew. Cerkiew pw. św. Michała Archanioła została zbudowana w 1897 roku, a obecnie stanowi Kościół Pojednania pw. Ducha Świętego. Jedź wzdłuż drogi w kierunku Mielnowa. Po drodze miniesz schron Linii Mołotowa.

 • 8
  Mielnów
  21 km
  Mielnów

  Podążaj za znakami Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w kierunku Krasic. 

 • 9
  Krasice
  24 km
  Krasice

  Jeśli poczujesz zmęczenie, możesz nabrać sił w punkcie MOR, znajdującym się przy zjeździe do Krasic. Wyjeżdżając z miejscowości, na skrzyżowaniu dróg skręć w lewo, wjeżdzając tym samym na drogę krajową nr 28 w stronę Krasiczyna.

 • 10
  Krasiczyn
  27.6 km
  Krasiczyn

  Twoja wycieczka kończy się w punkcie startowym.