Rzeszów - miasto i region

Podrzeszowskie wsie Pogórza Dynowskiego

0/5 - 0 opinii
Dystans
66km
Czas
3h 30m
Trudność
Łatwa
Pobierz plik trasy GPX
XML, 102.27kB
Rowerzysta w stroju kolarskim i kasku jadący wzdłuż zielonego pola uprawnego na tle błękitnego nieba

Charakterystyka trasy

Trasa stworzona dla ukazania krajobrazów Podkarpacia, a zwłaszcza leżącego tuż koło Rzeszowa Pogórza Dynowskiego. Jest prosta i łatwa, niewielka suma przewyższeń i wybór dróg utwardzonych powodują, że można zaliczyć ją do bardziej relaksujących niż wymagających. Przejedziesz przez wiele podrzeszowskich wsi, przystaniesz przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych i kościołach, a także nacieszysz się powietrzem i atmosferą lasów. Niezapomniane widoki i panoramy zapewnia poprowadzenie trasy szczytami i zboczami wzgórz. Z niektórych przy dobrej pogodzie zobaczysz nawet Tatry!

Dystans
66 km
Przewyższenia
794 m
Czas
3h 30m
Rodzaj nawierzchni
Asfalt: 94%
Inne: 6%
Typ roweru
Szosa , MTB , Gravel , Trekkingowy
Oznakowanie trasy
Słabe
Pętla
Tak
Trasa familijna
Nie
Ilość atrakcji
10
Mapa niezgodna z dostępnością cyfrową wynikającą z ustawy. Mapa jest niedostępna z czytnika ekranu, skrótów klawiszowych i innych funkcji. Alternatywny opis trasy znajduje się poniżej.

Praktyczne wskazówki

Choć ta trasa nie jest zbyt wymagająca, warto się do niej odpowiednio przygotować - tak, by nic nie zaskoczyło Cię w żadnym momencie. Zacznij od najważniejszej rzeczy, czyli od kasku. Dobry kask to podstawa Twojego bezpieczeństwa. Zadbaj również o właściwe oświetlenie - przednie i tylne. Oprócz lampek rowerowych wyposaż swój rower w odblaski, by być dobrze widocznym rowerem na drodze.

 

Co jeszcze warto zabrać ze sobą w trasę? Do plecaka spakuj ciepłą bluzę na wypadek zmiany pogody lub lekką kurtkę przeciwdeszczową. Warto również zabrać przekąski, które dodadzą Ci energii podczas wycieczki. Dobrze sprawdzą się batony proteinowe lub musy energetyczne.

 

Jeśli planujesz skorzystać z atrakcji, które znajdują się na trasie, w niektórych miejscach konieczne będzie pozostawienie roweru. By mieć pewność, że po zwiedzaniu będzie on nadal na swoim miejscu, koniecznie zabierz zabezpieczenie roweru np. zapięcie typu U-Lock czy cienką, stalową linkę.

Rzeszów - miasto i region

#rowerowaprzygoda

Szczegóły trasy

Rzeszów – Błędowa Tyczyńska – Handzlówka - Rzeszów

Start

 • 1
  Rzeszów
  0 km
  Rzeszów

  Zacznijmy wycieczkę przy stadionie Stali Rzeszów. Skieruj się na wschód, na bulwary po lewej stronie Wisłoka, a następnie przejedź przez kładkę. Ścieżka zaprowadzi Cię do ul. Podwisłocze – skręć tam w lewo, by dojechać do al. mjr Kopisto. Dalej jedź prosto, aż do ul. Mieszka I. Skręć w prawo, przetnij al. Armii Krajowej i ul. Paderewskiego, Powstańców Wielkopolskich i św. Rocha, następnie przejedź całe osiedle Słocina. Po ok. 11 km od punktu startowego skręć ostro w lewo, w krętą drogę za mostkiem nad przepustem. Po kolejnym 1 km skręć w prawo. Po wjechaniu między pierwsze zabudowania Chmielnika odbij w lewo i podążaj zgodnie z drogą na północ. Przejedziesz przez las i koło przydrożnej figury. Na 16,5 km skręć w prawo i ponów manewr po 700 m na skrzyżowaniu z przystankiem. Dalej droga poprowadzi Cię obok kapliczki przy okazałym dębie i tablicy informacyjnej z wiatą do odpoczynku. 

 • 2
  Błędowa Tyczyńska
  21.5 km
  Błędowa Tyczyńska

  Za Starym Dębem, pomnikiem przyrody, i stojącym obok kościołem przejedź przez skrzyżowanie, a za małym lasem skręć w prawo w drogę wojewódzką nr 877. Podążaj nią do budynku OSP Błędowa Tyczyńska, przy którym odbijesz w lewo. Na kolejnym skrzyżowaniu skieruj się na południe, a na rozwidleniu przy rzeczce Chmielnik skręć ostro w lewo. Trzymaj się następnie prawej strony. Dojedziesz do stawów przy Tarnawce i kaplicy św. Huberta. Zaraz za nią skręć w lewo i podążaj przez las. Skręć dopiero po 3 km w asfaltową boczną drogę w prawo– dojedziesz nią na północne obrzeża wsi Tarnawka. Nie jedź ku centrum miejscowości – skręć w lewo, by szerokim łukiem dojechać do skrzyżowania. Jadąc drogą na grzbiecie wzgórza możesz podziwiać widoki, które rozciągają się naprawdę daleko. Warto zatrzymać się przy punkcie widokowym na Tatry. Następnie zjedź lekkim stokiem i podążaj za kierunkowskazem na Handzlówkę.

 • 3
  Handzlówka
  41 km
  Handzlówka

  Skręć w prawo w główną drogę wsi. Możesz odpocząć w małym parku lub dalej, przy kościele w Albigowej. Przy starym młynie odbij w lewo na Kraczkową i Malawę. Podążaj na zachód, główną drogą, która już w Rzeszowie stanie się ul. Słocińską. Po dojechaniu do stolicy Podkarpacia skręć w ulicę Powstańców Wielkopolskich, a następnie Ignacego Paderewskiego. Przejedziesz znaną sobie trasą przez ul. Mieszka I do al. Niepodległości i al. mjr Kopisto. Zatrzymaj się na Moście Zamkowym z widokiem na Zamek. To budowla młodsza niż się wydaje, ale o interesującej historii, bo korzeniami sięgająca XVII wieku. Z drugiej strony zauważysz przysadzistą, modernistyczną konstrukcję – to Hala Podpromie, miejsce treningów zespołu siatkarskiego Asseco Resovia Rzeszów, jednego z najbardziej utytułowanych w Polsce. Zwróć uwagę na jej formę architektoniczną, nawiązującą do płachty namiotowej naciągniętej i przytwierdzonej do ziemi linkami. Zjedź z mostu w ul. Kilara, następnie odbij w lewo w Podpromie i Hetmańską.

 • 4
  Rzeszów
  65.5 km
  Rzeszów

  Twoja wycieczka kończy się w Rzeszowie przy stadionie Stali Rzeszów.